Wydarzenia

Towarzystwo do Zadawania Pytań - Dyskusyjny Klub Książki

03.06.2024
17:00-19:00
Rodzaj:
Miejsce:
Wstęp:

Obowiązują zapisy

Prowadzący:
Dorota Charkot
Dyskusyjny Klub Książki ma charakter inkluzywny. Jest to miejsce, w którym można swobodnie rozmawiać o wspólnie czytanych książkach i czerpać przyjemność z tych rozmów.
Do uczestnictwa w klubie zapraszamy osoby pełnoletnie ze wszystkich grup społecznych, z dowolnym wykształceniem i mających różne zainteresowania, czytających kilkadziesiąt bądź kilka książek rocznie. Tym, co łączy tę zróżnicowaną społeczność, jest czerpanie przyjemności z czytania i dyskusji na temat literatury.
Spotkania i dyskusje o książkach mają charakter nieformalny. Klubowicz, jeśli nie chce, nie musi zawsze zabierać głosu, nie musi też chwalić omawianej książki. Spotkaniom klubowym bliżej do rozmowy dobrych znajomych przy kawie niż oficjalnej konferencji.
Klubowicze spotykają się w wybranym przez siebie miejscu, z wybraną przez siebie częstotliwością, zazwyczaj raz w miesiącu.
Zasady funkcjonowania Klubu Książki:
- Dyskusyjny Klub Książki to grupa osób, która spotyka się, aby porozmawiać o książkach. To pasja czytelnicza powinna być spoiwem klubu i najważniejszym tematem klubowych dyskusji.
- Choć wybór konkretnych tytułów zależy od klubu, należy pamiętać, żeby były to lektury z zakresu szeroko rozumianej literatury pięknej (w tym szczególnie proza, poezja, utwory dramatyczne, reportaże, eseje, komiksy itp.).
- Członkiem Dyskusyjnego Klubu Książki może być każda osoba, która ukończyła 18 lat, bez względu na wykształcenie, zainteresowania i doświadczenie czytelnicze.
- Udział członków w spotkaniach Dyskusyjnego Klubu Książki jest bezpłatny.
- Spotkania Klubu odbywają się raz w miesiącu W PIERWSZY PONIEDZIAŁEK MIESIĄCA OD 17.00 DO 19.00 W BAOBABIE , OD TEGO CZERWCA
Zasady dyskusji:
- Szanujemy opinie innych klubowiczów.
- Nie oceniamy gustów czytelniczych innych klubowiczów.
- Nie wszystkie lektury nam się spodobają, ale mimo to spróbujmy je przeczytać.
- Przychodzimy na spotkanie nawet wtedy, kiedy nie udało się nam dokończyć lektury.
- Każdy członek klubu jest mile widziany, bez względu na to w jakim tempie czyta.
- Jesteśmy otwarci na nowych autorów i nowe książki.
Prowadząca Dorota Charkot:
"Nazywam się Dorota. Jestem żoną i szczęśliwą matką dwóch córeczek – ośmioletniej Urszuli i pięcioletniej Marysi. Zawodowo spełniam się jako onkolożka radioterapeutka, oddając swoje serce i umiejętności pacjentom w Zakładzie Radioterapii Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.
W chwilach wytchnienia zanurzam się w świat literatury. Książki to moja wielka pasja, a czytanie jest dla mnie ulubioną formą relaksu. Z upodobaniem sięgam po literaturę piękną – zarówno prozę, jak i poezję. To właśnie literatura pozwala mi oderwać się od codzienności, spojrzeć na życie z szerszej perspektywy i, jak wierzę, stać się lepszym, bardziej świadomym, otwartym i współczującym człowiekiem.
Wierzę głęboko w uzdrawiającą moc słowa pisanego, w jego zdolność do przenoszenia nas w inne światy i inspirowania do refleksji. Literatura jest dla mnie nie tylko ucieczką, ale również źródłem siły i mądrości."

Inne wydarzenia

Ukraińska ludowa ikona na szkle

Czytaj

kosmetyczki / piórniki

Czytaj

Szkolenie z AI

Czytaj

Prezentacja „Lublin. Pierwsze kroki”

Czytaj

Spotkanie: Białoruś - ostatnia dyktatura Europy?

Czytaj

Warsztaty z linorytu

Czytaj

Towarzystwo do Zadawania Pytań - Dyskusyjny Klub Książki

Czytaj

Warsztaty garncarskie

Czytaj

RODO w zatrudnieniu

Czytaj

SPACER: LUBLIN ZIELARSKI

Czytaj
1 2 3 11

Partnerzy

menuchevron-down