Wydarzenia

Gramy i śpiewamy razem - koncert stypendystów

09.06.2024
17:00
Rodzaj:
Miejsce:
Wstęp:

Wstęp wolny

Prowadzący:
Olga Matsiupa
Język:
Kiedy: 9 czerwca (niedziela), początek o 17.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, Sala Widowiskowa, Grodzka 5a, II piętro
Zapraszamy na podsumowujący rok szkolny letni koncert stypendystów Programu Stypendiów Rozwoju Stowarzyszenia Homo Faber. Na scenie dla Was zagra zespół gitarowy, który ćwiczy pod kierownictwem Mirka Sokołowskiego, chór „Veselyky” pod dyrekcją Hałyny Nawrockiej, usłyszycie również cudowne dźwięki bandury, akordeonu, pianina i skrzypiec.

Nasi nauczyciele: Halyna Nawrocka (chór, pianino, skrzypce 🎹 🎻), Oleksandr Nawrocki (akordeon 🪗), Olga Matsiupa (bandura), Mirek Sokołowski (gitara 🎸), Tatiana Kotliarova (pianino 🎹).
ℹ️ Program stypendialny został uruchomiony w listopadzie 2022 roku. Jego główną ideą było i nadal jest umożliwienie osobom, które znalazły się w Lublinie w związku z wojną w Ukrainie, kontynuowanie rozwoju twórczego i zawodowego, rozwijanie pasji (muzycznych, sportowych, tanecznych, teatralnych, w zakresie sztuk wizualnych, rękodzieła) bez względu na wiek.
W roku dwudziestej rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej zjednoczymy się przez wspólne zaśpiewanie “Ody Do Radości” – fragmentu IX symfonii Ludwiga van Beethovena i hymnu Unii Europejskiej, który zaczęliśmy ćwiczyć i śpiewać razem. W następnym sezonie planujemy więcej integrować się poprzez muzykę, która jest narzędziem do burzenia granic – tych kulturowych, ale również egzystencjalnych, ponieważ głos różnych ludzi w momencie wykonywania pieśni staje się jednym ciałem.

Inne wydarzenia

Ukraińska ludowa ikona na szkle

Czytaj

kosmetyczki / piórniki

Czytaj

Szkolenie z AI

Czytaj

Prezentacja „Lublin. Pierwsze kroki”

Czytaj

Spotkanie: Białoruś - ostatnia dyktatura Europy?

Czytaj

Warsztaty z linorytu

Czytaj

Towarzystwo do Zadawania Pytań - Dyskusyjny Klub Książki

Czytaj

Warsztaty garncarskie

Czytaj

RODO w zatrudnieniu

Czytaj

SPACER: LUBLIN ZIELARSKI

Czytaj
1 2 3 11

Partnerzy

menuchevron-down