Zespół psychologiczny obejmuje wsparciem dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe poprzez pracę indywidualną, grupową, a także pracę z całym systemem, którym jest rodzina. Jesteśmy miejscem, w którym można się w bezpiecznych warunkach porozmawiać, a także wspólnie się zastanowić nad genezą trudności oraz tym jak poradzić sobie z nią. Poprzez współpracę przywrócimy stan równowagi.
Jeśli czujesz, że potrzebujesz wsparcia i pomocy, przeżywasz trudne emocje w związku z pobytem w Polsce, martwisz się o dzieci lub bliskie osoby, zapraszamy do kontaktu z zespołem psychologicznym.
Pracujące w baobabie psycholożki mówią po polsku, ukraińsku i rosyjsku i oferują wsparcie osobom dorosłym, młodzieży, dzieciom w formie konsultacji indywidualnych i grupowych.
Spotkania odbywają się w baobabie przy ul. Krakowskie Przedmieście 39b w Lublinie, w przyjaznych gabinetach psychologicznych.
Tu możesz umówić się na wizytę z psychologiem (dla dzieci do 12 roku życia): 451 192 439
Tu możesz umówić się na wizytę z psychologiem (młodzież i dorośli): 604 074 353
Pomoc psychologiczna jest bezpłatna.
Analizując problematykę zgłoszeń z ostatniego roku, zwróciłyśmy uwagę na powtarzalność dwóch rodzajów trudności: brak umiejętności radzenia sobie ze swoimi emocjami (szczególnie z gniewem) oraz trudności w komunikacji między rodzicami a dziećmi. To skłoniło nas do napisania dwóch broszur, które pomogą rodzicom zrozumieć, dlaczego pojawiły się te trudności oraz jak podjąć pierwsze kroki w ich przezwyciężaniu
"Moje dziecko się złości i bije - co mam zrobić". Jest to broszura, która w szybki sposób zapozna Cię z tym, czym jest złość, jakie krążą mity wokół złości, jak rozpoznać tę emocję u siebie i skąd ona się bierze u dzieci. Ale przede wszystkim ważne jest, jak zrozumieć dziecko podczas wybuchu złości i jak pomóc mu radzić sobie z własnymi emocjami.
Moje dziecko się złości i bije
"Jak budować relacje ze swoim dzieckiem" - czyli wszystko o komunikacji, granicach, zachowaniu. Jak sugeruje sama nazwa, broszura opowiada o tym, czym jest komunikacja i jakie istnieją rodzaje rozmów. W prosty sposób opisuje, na co zwrócić uwagę podczas rozmowy i jakie są zasady "prawidłowej" wymiany informacji. W drugiej części broszury opowiadamy o tym, jak rozmawiać z dzieckiem, aby usłyszało, bez zakazów i tłumienia, które mogą negatywnie wpływać na dzieci.